Cilvēkiem ar kustību traucējumiem tiek nodrošināta vides pieejamība. Pieteikties pakalpojumiem pie mūsu speciālistiem pa tālruni 67501290 divas dienas iepriekš.

#

Vēsture

Latvijas Olimpisko vienību nodibina 1994.gada 23.augustā, ar mērķi uzlabot un atbalstīt Latvijas labāko sportistu mācību-treniņu darbu, lai sportistiem būtu iespējas sasniegt augstas klases rezultātus starptautiskās sacensībās un īpaši Olimpiskajās spēlēs. LOV dibinātāji ir IZM Sporta pārvalde (LSP), Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), IZM Nacionālā sporta skola (LNSS) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).  Pirmajos mēnešos pēc nodibināšanas LOV darbojas Latvijas Olimpiskās komitejas telpās Elizabetes ielā, taču jau rudenī iegūst plašākas telpas stadiona “Daugava” namā. Pirmais iestādes vadītājs ir Arnis Lagzdiņš, bet sporta direktors – LSPA profesors Andris Konrads. 1994.gadā LOV budžets ir 26 492 lati, ko piešķīrusi Latvijas Olimpiskā komiteja. Jau septembrī tiek uzņemti pirmie 5 sportisti:

 • Oļegs Šļahovs, Jeļena Berežnaja (daiļslidošana)
 • Anna Orlova (kamaniņu sports)
 • Rodžers Lodziņš, Sandis Prūsis (bobslejs).

Ar 1994.gada 1.oktobri Latvijas Olimpiskajā vienībā darbu sāk sporta ārste Maruta Noveičuka un fizioterapeits Edvīns Lešenkovs, kas vairākus gadus ir vienīgais medicīnas personāls.1995.gada janvārī LOV sastāvs tiek papildināts ar vasaras sporta veidiem:

 • Valdis Mincāns, Afanasijs Kuzmins, Boriss Timofejevs (šaušana)
 • Jefimijs Klemetjevs, Jānis Paunis (kanoe)
 • Igors Samušonoks (cīņa)
 • Viktors Ščerbatihs, Raimonds Bergmanis (svarcelšana)
 • Vjačeslavs Duhanovs (modernā pieccīņa)
 • Māris Bružiks, Igors Kazanovs, Valentīna Gotovska, Aigars Fadejevs, Marians Zigmunds (vieglatlētika)

1995.gada jūnijā viņiem pievienojas:

 • Gundars Upenieks, Jēkabs Nākums, Oļegs Maļuhins, Ilmārs Bricis (biatlons)
 • Juris Vovčoks, Dairis Leksis, Roberts Suharevs (kamaniņu sports)
 • Andris Plūksna, Egils Bojārs, Normunds Sietiņš, Jānis Ozols (bobslejs).

Pirmo darbības gadu noslēdzot, LOV ir jau 36 sportisti no 13 sporta veidiem. Līgumi ar sportistiem tiek slēgti uz trīs mēnešiem un labu rezultātu gadījumā tie tiek pagarināti. Taču nereti gadās, ka līgums netiek pagarināts un vietā tiek ņemts nākošais labākais atlēts, tāpēc sportistu rotācija ir liela. Pēc kāda laika LOV vadītāju Arni Lagzdiņu amatā nomaina Andris Konrads. LSPA esošā Fiziska darba spēju diagnostikas laboratorija sāk darboties Latvijas Olimpiskās vienības paspārnē, tās vadītāja ir sporta ārste Digna Jukmane.

1999.gada rudenī Latvijas Olimpiskā vienība tiek pie jaunām telpām (bijušais Ķīšezera jahtklubs) A.Sakses ielā (tagad R.Feldmaņa) Mežaparkā. Ar valsts finansējuma atbalstu tiek uzsākta Latvijas Olimpiskās vienības centra izveide, kurā tiek radīta iespēja sportistiem saņemt medicīnas, rehabilitācijas un laboratorijas pakalpojumus vienuviet. 2002.gadā LOV telpas Mežaparkā ir pilnībā izremontētas un tajās ir izveidota mūsdienu prasībām atbilstoša Sporta medicīnas nodaļa, Fiziska darba spēju diagnostikas laboratorija, fizioterapijas zāle un rehabilitācijas telpas ar pirti un hidromasāžu.

Informācija tiek  papildināta.

<< Atpakaļ

Jautājumi