Cilvēkiem ar kustību traucējumiem tiek nodrošināta vides pieejamība. Pieteikties pakalpojumiem pie mūsu speciālistiem pa tālruni 67501290 divas dienas iepriekš.

#

Par sporta medicīnu

Jau senajos Ķīnas un Indijas rakstos rodamas ziņas par vingrošanu kā ārstniecības metodi. Par pirmo sporta medicīnas organizatoru uzskata vienu no zinātniskās medicīnas pamatlicēja Hipokrāta skolotājiem-Herodiku no Atēnām. Hipokrāts rakstīja : „Herodiks ārstēja slimniekus ar skriešanu, cīņu uz paklāja un siltumu.” Senie raksti liecina, ka jau senajā Grieķijā ārsti kontrolēja sportistu uzturu, piedalījās atlētu sagatavošanā un lielās sacensībās aprūpēja traumas guvušos sportistus un saslimušos skatītājus.

Mūsu gadsimta sākumā līdz ar straujo sporta attīstību  vairākās Eiropas valstīs nodibinājās  fiziologu un ārstu biedrības, kas 1928.gada februārī Ziemas Olimpiādes laikā Sanktmoricā  apvienojās Starptautiskā sporta medicīnas asociācijā , vēlāk federācijā(FIMS). Dibināšanas sēdē piedalījās 33 sporta ārsti no 11 valstīm, arī no Latvijas.

Sporta medicīnas pamatlicējs Latvijā ir bērnu ķirurģijas profesors A.Bieziņš.

Šodien par mūsu labāko sportistu veselību rūpējas Latvijas Olimpiskās vienības sporta medicīnas nodaļa. Tās galvenie uzdevumi ir:

  • noteikt dažāda rakstura , apjoma un intensitātes slodzes ietekmi uz sportista veselību,
  • fiziskās attīstības un fizisko darbaspēju diagnostika,
  • sporta traumu un dažādu ar sporta treniņu saistītu pataloģisku stāvokļu profilakse un ārstēšana,
  • sportistu rehabilitācija pēc traumām un slimībām,
  • augstas klases sportistu darbaspēju atjaunošana un paaugstināšana treniņu un sacensību laikā.
<< Atpakaļ

Jautājumi