Cilvēkiem ar kustību traucējumiem tiek nodrošināta vides pieejamība. Pieteikties pakalpojumiem pie mūsu speciālistiem pa tālruni 67501290 divas dienas iepriekš.

#

Ķibermaņa un Žaļima ekipāžām trešā un piektā vieta Eiropas čempionātā

Vinterberga (Vācija), 14.janv., LETA. Latvijas bobsleja pilotu Oskara Ķibermaņa un Uģa Žaļima divnieku ekipāžas sestdien Vinterbergā izcīnīja attiecīgi trešo un piekto vietu Pasaules kausa ceturtajā posmā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts.

Pie kontinenta meistarsacīkšu godalgas Ķibermanis ticis pirmoreiz karjerā, bet Žaļims pēc pirmā brauciena bija vien astotais, tomēr aizvadīja lielisku otro braucienu.

Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijas bobslejisti Eiropas čempionāta divnieku sacensībās pie godalgas tikuši vien otro reizi vēsturē, sekojot Oskara Melbārža sudrabam 2015.gadā. Pirms tam Latvijai bija vairākas medaļas padomju gados. Vairāk godalgu Latvijai ir četriniekos, pēdējo no tām vēl pērn izcīnot Melbārdim, kurš ar stūmējiem tika pie bronzas.

Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni pirmajā braucienā startēja tikai ar 15.numuru. Kaut sacensības aizritēja sniegainos laikapstākļos, tas neliedza ekipāžai sasniegt trešo labāko rezultātu.

Pirmajā braucienā pārliecinoši labākā bija vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, finišējot pēc 55,86 sekundēm. Tai 0,36 sekundes zaudēja tautieša Johanesa Lohnera ekipāža, bet Ķibermaņa divnieks bija vēl par 0,07 sekundēm lēnāks, turklāt tikpat ātri braucienu veica arī Krievijas braucēja Alekseja Stuļņeva ekipāža.

Tikmēr Žaļims ar stūmēju Jāni Jansonu startēja tikai ar 20.numuru, bet arī pirmo braucienu veica pietiekami pārliecinoši un Frīdriham zaudēja 0,60 sekundes.

Otrā brauciena starts spēcīga sniega dēļ tika pārcelts par pusstundu, bet pēc tam nokrišņi bija rimušies. Žaļims startēja ātrāk un braucienā sasniedza sesto labāko rezultātu, kas summā ļāva pakāpties uz piekto pozīciju, šo vietu ieņemot arī Eiropas čempionāta ieskaitē.

Savukārt Ķibermanis otrajā braucienā uzrādīja otro rezultātu un apsteidza Stuļnevu, bet nevienu no vāciešiem neapdzina.

Sacensībās droši uzvarēja Frīdrihs, kurš par 0,71 sekundi ļoti pārliecinoši apdzina Lohneru, bet Ķibermaņa ekipāža atpalika vēl 0,06 sekundes.

Savukārt Žaļims čempionam zaudēja 1,08 sekundes.

Ķibermanis uz goda pjedestāla kāpis otro nedēļu pēc kārtas un arī karjerā.

Šajā posmā nestartē Latvijas izlases līderis Oskars Melbārdis, kurš tā vietā izvēlējies braukt Eiropas kausa sacensībās Sanktmoricā, lai cīnītos par Latvijai trešo ekipāžas vietu pasaules čempionātā, kas notiks februārī. Viņš Sanktmoricā, kur nākamnedēļ arī notiks Pasaules kausa etaps, jau guvis divas uzvaras.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem līderis ar 736 punktiem joprojām ir Dienvidkorejas pilots Jondžons Vons, kurš sestdien guva tikai astoto vietu. Viņam ar 714 punktiem seko šveicietis Riko Pēters, kurš sestdien ar Žaļimu dalīja piekto vietu, trešais ar 698 punktiem ir sestdien devīto vietu ieņēmušais krievu pilots Aleksandrs Kasjanovs, bet uz ceturto pozīciju ar 675 punktiem pakāpies Frīdrihs, kurš piedalījies tikai trijos posmos, bet visos uzvarējis.

Tikmēr Ķibermanis ar divos posmos izcīnītiem 400 punktiem ieņem 15.vietu, Žaļims ar 336 punktiem ir 17.pozīcijā, bet Melbārdis ar 120 punktiem atrodams 30.vietā.

Savukārt IBSF rangā, kas nosaka starta grupas, Ķibermanis ar 640 punktiem ir astotais, Žaļimam 548 punkti dod 12.pozīciju, bet Melbārdis ar 240 punktiem pagaidām ir vien 47.pozīcijā, tomēr 25.vieta, kas dotu trīs starta vietas pasaules čempionātā, ir tikai 122 punktu attālumā.

Sezonas pirmajos divos posmos Ziemeļamerikā Latvijas ekipāžas nepiedalījās. Savukārt trešajā posmā pirms nedēļas Ķibermanis izcīnīja trešo vietu, pirmo reizi Pasaules kausa posmā kāpjot uz goda pjedestāla, Uģis Žaļims ierindojās devītajā vietā, bet Melbārdis, kuram tā pēc traumas izdziedēšanas bija atgriešanās sacensību apritē, ieņēma 13.vietu.

Iepriekšējā sezonā Melbārža četrinieks izcīnīja skaistu uzvaru pasaules čempionātā, gūstot lielāko panākumu Latvijas bobslejam kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt Uģis Žaļims bija trešais Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem.

Pasaules kausa izcīņā bobslejā un skeletonā šosezon paredzēti astoņi posmi, bet pasaules čempionāts februārī norisināsies Kēnigszē trasē Vācijā, uz kurieni tas pārcelts no Sočiem. Pašā sezonas noslēgumā gaidāmas arī pirmās oficiālās sacensības nākamo olimpisko spēļu mājvietā Dienvidkorejā, Phjončhanas trasē.

<< Atpakaļ

Jautājumi