Cilvēkiem ar kustību traucējumiem tiek nodrošināta vides pieejamība. Pieteikties pakalpojumiem pie mūsu speciālistiem pa tālruni 67501290 divas dienas iepriekš.

#

Brāļiem Dukuriem ceturto reizi karjerā totāls triumfs Eiropas čempionātā

Vinterberga (Vācija), 14.janv., LETA. Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri sestdien izcīnīja dubultuzvaru Vācijas trasē Vinterbergā notikušajā Eiropas čempionāta, kas reizē bija arī Pasaules kausa sezonas ceturtais posms.

Dubultuzvaru Eiropas čempionātā brāļi izcīnījuši trešo reizi vēsturē, sekojot panākumiem 2012. un 2014.gadā, bet īpaši unikāls bija pērnais gads, kad latvieši sasniedza identisku rezultātu un abi tika pie zelta. Martins Dukurs Eiropas čempionātā triumfējis jau astoto gadu pēc kārtas.

Tāpat Martins Dukurs kļuvis par Pasaules kausa kopvērtējuma līderi.

Sestdienas sacensībās pirmajā braucienā Martins Dukurs trasi veica 56,14 sekundēs, sasniedzot labāko rezultātu, bet vecākais brālis no viņa atpalika vien par 0,02 sekundēm. Tomass Dukurs veica ļoti labu trases augšdaļu, kas ilgu laiku pat ļāva atrasties brauciena vadībā.

Tikmēr otrajā braucienā Martins Dukurs jau bija ļoti pārliecinoši ātrākais, bet Tomass Dukurs gluži pretēji aizvadīja neveiksmīgu trases augšu un bija vien septītais ātrākais trasē, bet summā noturēja otro vietu, jo pēc pirmā brauciena bija iekrāts vairāk nekā divu desmitdaļu pārsvars.

Abus brāļus divu braucienu summā šķīra 0,62 sekundes.

Sacensībās trešo vietu izcīnīja krievs Aleksandrs Tretjakovs, kurš atgriezās pēc viena posma izlaišanas diskvalifikācijas dēļ. Viņš pēc pirmā brauciena bija tikai sestais, bet otrajā sasniedza otro rezultātu un summā piekāpās Tomasam Dukuram par 0,05 sekundēm.

Ceturtais palika Vācijas skeletonists Kristofers Grotērs, bet tikai piekto vietu guva līdzšinējais kopvērtējuma līderis Sunbins Juns no Dienvidkorejas, kurš pēc pirmā brauciena bija trešais.

Martins Dukurs karjerā guvis astoņas zelta godalgas, bet Tomass Dukurs sestdien tika pie septītās Eiropas čempionāta medaļas – bez pērn izcīnītā zelta viņam ir arī trīs sudraba un trīs bronzas medaļas.

Pasaules kausa kopvērtējumā tagad Martinam Dukuram ir 811 punkti, ar 793 punktiem seko Sunbins Juns, bet trešais ar 737 punktiem ir Grotērs.

Tikmēr Tomass Dukurs ar 690 punktiem atrodams septītajā pozīcijā.

Pirms šīs nedēļas šosezon abiem brāļiem Pasaules kausa posmos gan neklājās tik labi, kā iepriekšējās sezonās. Pirms nedēļas sacensībās Altenbergas trasē M.Dukurs ieņēma otro vietu, pirmo reizi sezonā kāpjot uz goda pjedestāla, savukārt sezonas pirmajos divos posmos Ziemeļamerikas trasēs Vistlerā un Leikplesidā viņš bija ceturtais un piektais. Tikmēr T.Dukuram līdz šim labākais rezultāts bija Leikplesidā, kurā ieņēma ceturto vietu, bet pirms nedēļas Altenbergā viņš bija septītais.

Vinterbergā ar pilnu komandu atkal var startēt Krievija, trasē atgriežoties arī olimpiskajam čempionam Aleksandram Tretjakovam. Viņš, tāpat kā vēl trīs komandas biedri, iepriekšējo posmu Altenbergā bija spiesti izlaist, jo Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) pirms gadu mijas piesprieda pagaidu diskvalifikāciju. Šādas sankcijas tika piemērotas, jo ir pamatotas aizdomas, ka 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs, kur Tretjakovs uzvarēja, viņi lietojuši aizliegtās vielas.

Tomēr pagājušās nedēļas beigās IBSF pēc Krievijas sportistu uzklausīšanas pagaidu diskvalifikāciju pierādījumu trūkuma dēļ atcēla.

Tretjakovs pēc pirmajiem diviem Pasaules kausa posmiem bija kopvērtējuma līderis.

Svētdien Eiropas čempionātu un Pasaules kausa posmu aizvadīs skeletonistes, kur dalībnieču vidū būs Lelde Priedulēna.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā mēnesī lielākā aktualitāte saistībā ar skeletonu bija Soču trasē iepriekš plānotā pasaules čempionāta atcelšana. Kā pirmie pret došanos uz Krieviju iebilda tieši Dukuri, paziņojot ka uz Sočiem nedosies. Turpinājumā publisku atbalstu Latvijai izteica arī citas nācijas, bet IBSF lēma planētas meistarsacīkstes bobslejā un skeletonā pārcelt uz Kēnigszē trasi, Vācijā.

M.Dukurs šosezon lūko kļūt par astoņkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, piedevām tikt pie astotā titula pēc kārtas.

Iepriekšējā sezonā viņš guva kārtējo drošo uzvaru kopvērtējumā, aiz sevis atstājot Junu Sunbinu, kurš savukārt tikai par 27 punktiem apsteidza T.Dukuru.

Tāpat M.Dukurs iepriekšējā sezonā ceturto reizi triumfēja pasaules čempionātā.

Pašlaik 32 gadus vecais M.Dukurs ir pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists. Par pasaules čempionu latvietis kļuvis četras reizes – 2011., 2012., 2015. un 2016.gadā, bet 2013.gadā viņš ieguva sudrabu. Savukārt 35 gadus vecais T.Dukurs pasaules čempionātos ticis pie vienas bronzas godalgas, ko ieguva pērn.

Pasaules kausa izcīņā skeletonā šosezon paredzēti astoņi posmi. Pēc etapa Vinterbergā, sacensības notiks arī Sanktmoricā, Kēnigszē, Īglsā un Phjončhanā.

<< Atpakaļ

Jautājumi